Kutya etetése száraztáppal, minden amit tudnod kell!
KUTYA ETETÉSE SZÁRAZTÁPPAL, MINDEN AMIT TUDNOD KELL!
A kutya etetése fontos része annak, hogy kedvenced egészséges és boldog maradjon. Leendő kutyagazdiként rengeteg kérdés merülhet fel benned ezzel kapcsolatban.A cikk elolvasása után biztos lehetsz benne, hogy megtalálod a megfelelő száraztápot kedvencednek és felelős gazdiként tudd majd táplálni kedvencedet. Hidd el meghálálja majd.
Néhány fontos irányelvet elsősorban át kell beszélnünk, mielőtt rátérünk részletesen a tápválasztásra.
Irányelv alapok:
- Friss víz: Mindig biztosíts friss, tiszta vizet a kutya számára. A hidratáltság kulcsfontosságú az egészségéhez.
- Rendszeresség: Tartsd meg a rendszerességet az etetésben. Általában napi két adag étel javasolt, amelyet egy nap folyamán fogyasszon el a kutya. Lehetőség szerint azonos időpontban etesd meg, hogy kialakuljon a rutin.
- Adagolás: Tartsd be a táp csomagolásán található irányelveket az adagolásra vonatkozóan. Az adagolás függ a kutya méretétől, korától és aktivitási szintjétől. Persze ez eltérhet a saját kutyusod igényei miatt. Nyugodtan etethetsz kevesebbet vagy többet, mint ami a táblázatban van , ha úgy érzed kutyusodnak erre van szüksége.
- Nasi és jutalomfalatok: Ha adnál nassolnivalót vagy jutalomfalatot, ügyelj arra, hogy ezek ne tegyék ki a napi kalóriabevitel jelentős részét. 100% húsból készült nassolnivalókat válassz. Kerüld az adalékanyagokat pl tartósítószer és színezék.
- Egyéni igények: Figyeld meg, hogy a kutya hogyan reagál az ételre. Ha például emésztési problémák vagy bőrproblémák jelentkeznek, érdemes lehet plussz étrendkiegészítőket adnod a napi adagba. Amelyek segítik mérsékelni az allergiás tüneteket és segítik az emésztést. Ilyen például a Huminsav és a Symbio Pet Probiotikum kombója.
- Következetesség: Ha döntesz egy adott táp mellett és az be is vált akkor nincs a kutyának igénye a változatosságra. Sajnos a túl gyakori váltások zavarhatják a kutya emésztését és bélgyulladáshoz vagy bélcsavarodáshoz vezethetnek.
- Etetés előtti mozgás: Kerüld az intenzív mozgást közvetlenül az etetés előtt vagy után. A túlzott aktivitás a táplálék visszaáramlását okozhatja.
- Közös etkezés: Ha több kutya él együtt, és egy helyen etetitek őket, ügyelj arra, hogy minden kutya a maga adagját kapja meg, és ne történjen harc az étel miatt.
- Rendszeres állatorvosi ellenőrzés: Fontos, hogy rendszeresen elvigyed a kutyát állatorvoshoz ellenőrzésre és oltásokra. Az állatorvos tanácsa segíthet az optimális étrend kialakításában és az egyéni igények felfedésében.
- Elsődleges tápanyagok: Figyelj az elsődleges tápanyagok mennyiségére, mint például a fehérje, zsír és szénhidrát. A fehérjének kell dominálnia, különösen az állati eredetű fehérjéknek. (pl. bárány, marha, hal)
A megfelelő száraztáp kiválasztása fontos lépés a kutya egészséges étrendjének kialakításában. Az első és legfontosabb lépés a táp kiválasztásánál, hogy mindig a kutyád korának és méretének megfelelően válassz. Egy kölyökkutya szervezetének más, illetve több fehérjére van szüksége, hiszen növésben van. A kölyök mérete is befolyásoló tényező, mivel például egy később hatalmasra cseperedő dán dognak jóval nagyobb a tápanyag igénye már kezdetben is, mint például egy csivavának. Itt már figyelembe kell vennünk a szemcseméreteket is. Mert a dándog és csivava szemcsemérete is eltér. Nem mindegy, hogy mini vagy maxi szemcseméretet választok a kutyának.
Az amit a nagyobb élelmiszer boltokban találsz - nagy mennyiség, alacsony ár, silány minőség. Ezek a fajta tápok mesterséges ízfokozókat, színezéket, adalékanyagokat tartalmaznak. Az ilyen jellegű mesterséges anyagok az emberi szervezetre sincsenek jó hatással, de egy kutyánál allergiás reakciót is kiválthatnak. Ezek a tápok nem csak a hozzáadott egészségtelen anyagok miatt rosszak, hanem az ebből következő alacsony tápanyagérték miatt is. Nagyon fontos, főleg a kezdeti időszakban, kölyköknél, hogy a nekik optimális mennyiségű ásványi anyagok, fehérje, vitaminok biztosítva legyenek számukra. Ez elengedhetetlen az egészséges fejlődéshez, hiányuk akár súlyos következményeket, fejlődésbeli hiányosságokat is vonhat maga után. Prémium és Szuperprémium táp: biztos lehetsz benne, hogy ezeket a száraztápokat nem találod meg az élelmiszerboltokban. Ezek már mérföldekkel jobb tápok az előbb említett "kutyakajákhoz" képest, bár az áruk is borsosab. De az ár nem mindig jelenti a minőséget, de a jobb minőségű tápok általában drágábbak. Az egészségmegőrzés érdekében érdemes befektetni egy minőségi prémium tápba.
Nagyon fontos, hogy elolvasd alaposan a száraztáp címkéjét és vizsgáld meg az összetevőket. A minőségi száraztáp magas minőségű állati fehérjéket (pl. bárány, marha, lazac) tartalmaz és kerüli a töltőanyagokat, mesterséges színezékeket és ízesítőket. Illetve ezen a ponton nagyon fontos megemlítenem a csirkementes és gabonamentes tápokat. Hamár az összetevőkről beszélünk.
Miért válasszak csirkementes tápot?:
Csirkementes táp kiválasztása kutyádnak számos előnyt nyújthat, különösen akkor, ha a kutya érzékeny vagy allergiás a csirkére. Rengeteg gazdi nem is tudja, hogy kutyusa azért vakarózik és rágja a lábát mert csirkeallergiája van. Sok táp alapvető fehérje összetevője a csirke, ezt könnyen ki is tudjuk szúrni a cimkén. De vannak olyan pl. bárányos tápok, amikbe a csirke úgy van belerejtve mint összetevő, hogy csirkezsír vagy baromfi zsír vagy állatai zsír, sajnos ezek is ugyanolyan allergiás tüneteket okozhatnak, mint a csirke fehérje. Én minden gazdinak azt szoktam javasolni, hogy ha nem is allergiás rá a kutya de érdemes elkerülni a csirkét ha tehetjük. Mert sokszor olyan körülmények között tartják és etetik a csirkéket, amely durva allergiához vezethet. Allergiás reakciók bőrproblémákat, viszketést, gyomor-bélrendszeri problémákat és más tüneteket okozhatnak. Csirkementes táp segíthet minimalizálni ezeket a problémákat.Csirkementes táp lehetőséget nyújt más fehérjeforrások kipróbálására, mint például bárány, marha, hal vagy pulyka. A csirkementes tápok általában más fehérjeforrásokat, zsírokat és tápanyagokat tartalmaznak, amelyek hozzájárulnak a kiegyensúlyozott étrendhez és a kutyád megfelelő táplálkozásához. Mint például baromfi zsír helyett lazacolaj van a száraztápba mint összefogó anyag, ami sok szempontból jó kutyusodnak. Lazacolaj magas omega 3, omega 6 zsírsavakban és astaxanthinban gazdag. Hozzájárul kedvenced egészséges bőréhez, szőrzetéhez, bundája fényességéhez, erősíti az immunrendszert, mérsékli az allergiás tüneteket.
Miért fontos, hogy a táp ne tartalmazzon gabonát?:
A gabonamentes táp egyre népszerűbbé vált a kutyák etetésében. Már sok Gazdi dönt a gabonamentes táplálás mellett, mert nem szeretné szénhidrátokkal, esetleg emészthetetlen rostanyagokkal "tömni" a kutyáját. Illetve a gabona feldolgozása és termesztése során, olyan permet anyagokat használnak a mezőgazdászok, amelyek veszélyesek lehetnek a kutya egészségére. A gabona főként töltelékanyagként szolgál a tápgyártások során. A természetes étrendben, lehet gabonát etetni a utyával de nem szükséges, mivel a kutya nem bírja emészteni. Néhány kutya érzékeny is lehet a gabonákra, például búzára, kukoricára vagy szójára. Ezek az érzékenységek bőrproblémákat, hasmenést és más emésztési tüneteket okozhatnak. A gabonamentes táp segíthet minimalizálni ezeket a problémákat, mivel kizárja ezeket a gyakran allergiát okozó összetevőket. A gabonamentes tápok általában magasabb fehérje- és zsírtartalmúak lehetnek, amelyek segíthetnek a kutya energiaigényének kielégítésében, különösen aktív vagy sportoló kutyáknál. Ezért is tanácsosabb gabonamentes táppal etetni.
Hoztam nektek pár szuper tápot, ami tökéletes példa a csirke és gabonamentességre. Illetve allergiás kutyusok is nyugodtan fogyaszthatják. Mind megtalálhatóak mini vagy medium szemcseméretben is. 1 kg, 3kg vagy 12 kg kiszerelésben kínálatunkban.
- Nagy kedvenc allergiás kutyusok körében az ALDOG HIPOALLERGÉN PRÉMIUM BÁRÁNYOS SZÁRAZTÁP.
Mit érdemes tudni róla?
- Hipoallergén, csirkementes
- fő fehérje forrás: bárány
- Felnőtt
- ajánljuk: Változatosságot igénylő kutyáknak, Ételallergiás kutyáknak
- szemcse: Medium (0,5 cm)
- bármely méretű kutyusnak ajánljuk
Az LAMB egy teljes értékű, HIPOALLERGÉN táplálék egyetlen állati protein és zsír forrásból, mely egyfajta gabonával van megtámogatva. A bárányhús ízletes és a rizs használatnak köszönhetően garantálja a könnyű emészthetőséget. A májvédők jelenléte, mint például a kolin klorid, a beleket védő probiotikumok mint a F.O.S. (fructo-oligosacharid) melynek az alapja a cikória inulin, jelentősen megnövelik a termék emészthetőségét. A termék teljes és kiegyensúlyozott étrendet biztosít köszönhetően a válogatott alapanyagoknak. ÖSSZETÉTEL: dehidratált feldolgozott bárányfehérje (30%),rizspehely (25%), rizs (25%), lazacolaj (9%), borsópehely, sörélesztő, szárított (cukor)répapép, nátrium-klorid, frukto-oligoszacharid (F.O.S. 0,30%), ásványi sók és vitaminok.
- Halat imádó kutyusok nagy kedvence az ALDOG HIPOALLERGÉN PRÉMIUM NORDIC SEA SZÁRAZTÁP
Mit érdemes tudni róla?
- Hipoallergén, csirkementes
- fő fehérje forrás: lazac
- Felnőtt
- ajánljuk: Változatosságot igénylő kutyáknak, Ételallergiás kutyáknak
- szemcse: Mini vagy Medium
- bármely méretű kutyusnak ajánljuk
Az NORDIC SEA teljes értékű táplálék, melynek alapja a lazac mint lipid-protein forrás. Tartalmaz probiotikumokat (FOS) a bélrendszer megfelelő működéséért, illetve a természetes védekező képesség megőrzéséért és Kolin kloridot, amely a zsírok felszívódását segíti és megelőzi a lerakódásokat a májban. ÖSSZETÉTEL: lazacliszt (min.25%) , kukoricapehely (20%), kukorica (20%), rizs (4%), lazacolaj (6,5%), szárított (cukor)répapép, frukto-oligoszacharidok ( FOS 0,30 ) ) %) , nátrium-klorid, ásványi anyagok és vitaminok
- Ha kölyök kuytusról van szó és itt sem szeretnénk csirkés táppal etetni akkor kétféle tápról beszélhetünk ha az Aldog termékcsaládot szeretnénk választani ezek:
A két táp különbsége összesen a szemcseméret és a fő fehérjeforrás. Az Artica médium szemcsés és Lazac a fő fehérjeforrás. A Pork&Rice mini szemcsés és a fő fehérje forrása a sertés. Egyik száraztáp sem tartalmaz csirkét. Rendkívül magas fehérjetartalmának köszönhetően garantálja, hogy a kiskutya tökéletesen fejlődjön, csodaszép fényes szőrzete legyen és amit még észre fogsz venni, hogy a széklete sokkal kisebb lesz, hiszen a tápban nincsenek olyan segédanyagok amiket nem tud megemészteni. Prebiotikumokat (FOS) tartalmaz, amelyek elősegítik a baktériumflóra egyensúlyát, a kondroitin, a glükózamin és a metil-szulfonil-metán támogatják az ízületeket és a porcokat a növekedési fázisban. Az omega 3 és omega 6 zsírsavakban gazdag lenmagolaj és lazacolaj szintén hozzájárul a fényes és selymes szőr biztosításához. A gluténmentes rizs, mint egyedüli gabonafélék használata segíti ezen kutyacsemeték jobb emészthetőségét. Nagyon fontos, hogy mindkét kölyköknek szánt táp magas fehérjével rendelkezik 29% a megfelelő növekedés és fejlődés érdekében! Nyers zsír pedig összesen 18% , mert nem az a célunk, hogy felhízlaljuk őket hanem, hogy megfelelően tudjanak fejlődni.
Emlékezz, minden kutya egyedi, és az étrendet az ő igényeihez és állapotához kell igazítani. Ha bármilyen kétség merül fel az etetéssel kapcsolatban, mindig konzultálj az állatorvosoddal vagy keress minket bizalommal.
email: woof@cavlifeandco.com