Miért válasszam a nyúlhúst a menübe kutyusomnak?
A nyúl egy nagyon ideális könnyen emészhető nem zsíros hús. Ezért javasoljuk emésztési problémákkal küzdő vagy allegiás kutyusoknak.
A nyúlhús hipoallergén hatással is rendelkezik, így ajánlható azoknak a kutyusoknak, akik allergiásak más fehérje forrásra.
Ha kutyusod diétán van akkor ideális a menübe a nyúlhús, könnyen beleilleszhető.
DE ha főtt étrenden van vagy szeretnél csinálni vele egy kizárásós (úgynevezett eliminációs diétát) akkor is tökéletes választás a nyúl.
HA kutyusod hajlamos máj- és vesebetegségre akkor ez a hús kevés fehérjét tartalmaz ezért nyugodtan etethetsz ezzel a menüben!
Illetve a nyúlhús alacsony koleszterin és nátrium tartalmának köszönhetően óvja a szívet és az érrendszert. A húsban található vitaminok (B12 és vas) segítik a vérképzést, de kálciumban és foszforban is gazdag.
Nyúl belsőségek: A máj fontos része a kutyusok táplálkozásának, mert biztosítja a látás, bőr, nyálkahártyák egészségét támogató A-vitamint, és magas foszfortartalma elősegíti csontozat fenntartásához szükséges kalcium-foszfor arányt. Gazdag vasban, rézben, mangánban, folsavban és B-, D-, K-vitaminokban is.
Eliminációs diétáról pár szóban:
A diéta lényege, hogy kizárjuk fokozatosan azokat a húsokat, amelyek allergiát okoznak kedvencünknek legalább 8-12 hétig.
A 8-12 hetes eliminációs/ megvonásos szakaszt követően javulás vagy a tünetek megszűnése esetén a biztos diagnózishoz provokációs etetést szükséges végeznünk. Azaz mostmár olyan húsokkal etetünk, amikről eddig azt gondoltunk, hogy allergizálnak vagy gondot okoznak!
5 érv miért jó ha menüben van kacsa hús:
- A kacsahús és egyébként a liba is gazdag szelénben. Idegrendszer és az immunrendszer állapotára is jótékony hatást gyakorol.
- Ha kutyusod szervezete vashiányos akkor minnél több vizi szárnyas fogyasztása javasolt. Mert ezek a húsok vas mellett cinkben is gazdagok.
- Bár a kacsa a zsírosabb húsok közé tartozik, mégis ez is jó hatással van kutyusod szervezetére, mert általa csökkenthető a vérben a “rossz” koleszterin szint. A kacsahús telített zsírsavakat tartalmaz.
- Tele van B-vitaminokkal, köztük B1, B2, B4 és B5 is, melyek segítik az emésztést, a máj- és veseműködést.
- Könnyen emészthető hús.
Mit érdemes tudni a bárányhúsról?
A bárányhús kiváló fehérjeforrás. A bárány megfelelő mennyiségű B12 vitaminban, niacinban és riboflavinban is gazdag. A B12 vitamin igen fontos a vörösvérsejt termeléshez, az idegi funkciók működésében és a homocisztein-anyagcserében. A niacin (vagy B3 vitamin) segít a kutyusodnak energiát nyerni az ételekből, és az idegrendszer működéséhez is fontos. A riboflavin vagy B2 vitamin szintén az energiafelhasználásban segít és a kiváló látásban is szerepet játszik.
A bárányhús szintén remek forrás, ha ásványi anyagokról és nyomelemekről van szó – különösen a cinkről. A cink támogatja az immunrendszert, a sebgyógyulást és fenntartja az egészséges tesztoszteron-szintet. Kiváló vas- és rézforrás. Vasra szüksége van kedvencednek a vörösvérsejt termeléshez, hiánya okozza a vérszegénységet, mely fáradtsággal és koncentrációhiánnyal jár. A réz nyomelem, fontos a vas anyagcseréjéhez, és részt vesz a vörösvérsejt szintézisben.